Kocaeli Çayırova İlçesinde bir firma ile anlaşarak piyasa değeri 2 milyon olan temizlik ürünlerini yerine teslim etmeyerek ortadan kaybolan nakliyeciler, Kocaeli Polisi tarafından İstanbul’da yakalandı.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre;  Çayırova İlçesinde kurulu bulunan bir firma,  piyasa değeri 2 milyon lira olan temizlik malzemesini,  İzmir iline götürmek üzere bir nakliye firması ile anlaştı. 25 Temmuz 2020 günü yük alınarak İzmir iline doğru yola çıkıldı. Ancak aradan günler geçmesine rağmen yük teslim edilmeyince,  dolandırıldıklarını anlayan firma sahipleri polise başvurdu.

 

ŞÜPHELİLER TESPİT EDİLDİ

 

Yapılan ihbar üzerine, olayla ilgili çalışma başlatan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri ve Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri,  firma ile anlaşan nakliyecilerin  S.P ve E.E  isimli kişiler olduğunu tespit etti. Yapılan araştırmalar sonucu şahısların İstanbul Pendik İlçesine olduğu tespit edildi. 

 

HER İKİSİDE SABIKALI

 

Yapılan araştırmalar sonucu, önceki gün düzenlenen operasyonda, her iki şahısta saklandıkları otelde yakalanarak gözaltına alındı.  Şahısların firmayı dolandırarak çaldıkları temizlik malzemeleri ise İstanbul Tuzla İlçesinde ele geçirilerek firma yetkililerine teslim edildi. Olayla ilgili yakalanan 6 ayrı suçtan sabıkalı E.E ile 10 ayrı suçtan sabıkalı S.P ise tamamlanan işlemleri sonrası Gebze Adliyesine sevk edildi.