ADEM KOÇ TEK ADAY

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla DEVA Partisi Kocaeli 1. Olağan Kongresi gerçekleşiyor. Kongrede tek aday olan mevcut İl Başkanı Adem Koç ile birlikte 377 Delege oy kullanma hakkı bulunurken 40 asil yönetim üyesi, 22 yedek yönetim, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 yedek disiplin kurulu üyesi, 26 büyük kurultay delegesi seçilecek. Kongreye DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın yanı sıra DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, DEVA Partisi Genel Merkez Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, İYİ Parti Başkanvekili Turgut Karagöz, Türk-İş Kocaeli İl Temsilcisi Yakup Yıldız, KOTO Başkanı Necmi Bulut, EYT üyeleri ve Deva Kocaeli İl ve ilçe yöneticileriyle delegeler katıldı

 

DİVAN BELLİ OLDU

Kongrede divana Divan Başkanı Candan Karlıtekin, Divan Başkan Yardımcısı Zeynep Dereli, Divan Kurulu Üyeleri Ömer Rıfat Gencal, Hüseyin Nalbantoğlu, Tunahan Elmaz, Erdinç Işık ve Ayşegül Poyrazoğlu seçildi.

“SEFALETE TERK EDİLDİ”

DEVA Partisi Kocarli 1. Olağan İl Kongresi’nde konuşma yapmak üzere kürsüye gelen İl Başkanı Adem Koç sözlerinin başında parti kurucularını ve birlikte siyaset yaptığı birçok kişiyi sayarak teşekkür etti. Koç sözlerinde; “Ben yaklaşık 25 yıldır yol arkadaşlığından onur duyduğum ve siyaseti şan için değil memleket hizmeti için yapan Nihat Ergün beyle yaptığım için şeref ve onur duyuyorum. Bugün Kocaeli’de bir bayram yaşanıyor. Çünkü iktidarın liyakatsiz yönetimine deva geliyor. Hayatından bezmiş millete deva olmaya gelen birisi geliyor. Ali Babacan milletimiz için bir umut oldu. DEVA Partisi’ni hemşerilerimiz bağrına bastı, basıyor. Bugün halkımız Genel Başkanı’mız bıraktığında milli gelirin oldukça düşmesini hissediyoruz. Fabrikada çalışırken acaba be zaman işten çıkaracaklar korkusuyla yaşayan işçimiz, memurumuz ve işsizlikle mücadele eden gencimiz bu sorunları en içten yaşıyor. Aylardır çok zor şartlarda yaşamaya çalışan esnafımız hükümetin yeni yaptığı açıklamalarla sefalete terk edildi.” ifadelerini kullandı. 

“TÜRKİYE BİRDEN BÜYÜKTÜR”

Sözlerine devam eden Koç; “Kısıtlamaların diğer ülkelerde daha az olumsuzlukla, devlet desteğiyle geçirildiğini görüyoruz. DEVA Partisi Genel Başkanımız sayesinde iktidara gelecek ve milletimize deva olacaktır. Bizler de 2 Temmuz’da Genel Başkanımızın takdiriyle göre başladık. 12 ilçemizin tamamında ilçe kongrelerimizi yaparak teşkilatlanmaları sağladık. Birileri hala öfkenin hitabet sanatı olduğunu savunsun, tüyü bitmemiş yetimin hakkını har vurup harman savunsun, birileri hala tolumu be gençleri baskı altında tutarak, sosyal medyayı, basını baskı altına alarak koltuğunu koruyabileceğini savunsun. Türkiye birden büyüktür. Dünyayı saran Covid-19 illetine rağmen teşkilatlanan ve bu salonu dolduranlar bu milletin devasıdır.” dedi.

adem koç