Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, Çayırova ilçesinde hayata geçecek Millet Bahçesi alanında inceleme gerçekleştirdi. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti İlçe Başkanı Servet Günay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç ve Mustafa Altay’ında yer aldığı inceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Büyükakın, “Bazı siyasi parti genel başkanlarının şehirlerde işte şunun yapılması lazım bunun yapılması lazım diye açıklamalarını duyuyoruz. Kocaeli’ne gelsinler, Kocaeli’nde o ifade ettiklerinin hepsi var. Kadın emeği ile ilgili çalışmalar var. Yapılmalı diyorlar, biz bunları zaten Kocaeli’nde yapıyoruz. Sosyal yardımlarla ve tarımla ilgili projelerden bahsediyorlar. Onlarıda yapıyoruz. Aslında Kocaeli hayalinden bahsediyorlar” dedi. 

 

“KENTSEL FERAHLAMA ALANLARI OLUŞTURMUŞ OLACAĞIZ” 

80 dönemlik arazide ki incelemede, “Çayırova ilçemizde ki önemli ihtiyaçlardan bir tanesi daha hayata geçireceğiz” diyen Başkan Büyükakın, şunları kaydetti: “Millet Bahçemiz sayesinde ailelerimiz buraya gelerek kaliteli zaman geçirebilecekler. Yeşille bir kez daha bulaşacak vatandaşımız için kentsel ferahlama alanları oluşturmuş olacağız. Bu manada geçtiğimiz günlerde buradaki imarla ilgili süreçleri tamamladık. Önümüzdeki süreçte de Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığımızın alana ilişkin bir proje çalışması yapacak.”

 

“YEŞİL ALAN FAKİRİ BİR KOCAELİ VARDI” 

“Şehirlerin gelişmişliğinin önemli göstergelerinden bir tanesi kişi başına düşen yeşil alan miktarıdır” vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Bu manada 2000’li yılların başında yeşil alan miktarı Kocaeli’nde bir metrekarenin bile altındaydı. Bu manada yeşil alan fakiri bir Kocaeli vardı. Geçtiğimiz üç dönemlik süreçte kişi başına yeşil alan miktarını on üç metrekareye çıkardık, bunu daha da yukarılara çıkacağız. Bazı siyasi parti genel başkanlarının şehirlerde işte şunun yapılması lazım veya bunun yapılması lazım diye açıklamalarını duyuyoruz. Yeşil alan miktarından farklı alanlara kadar. İşte şunun yapılması lazım veya bunun yapılması lazım diye. Kocaeli’ye gelsinler, Kocaeli de o dediklerin hepsi var. Kadın emeği ile ilgili çalışmalar yapılmalı diyorlar, biz bunları Kocaeli’nde zaten yapıyoruz.  Sosyal yardımlarla ve tarımla ilgili projelerden bahsediyorlar. Onlarla ilgili çalışmalarda yapıyoruz. Şunu dile getirmeliyim ki, aslında Kocaeli hayalinden bahsediyorlar.

Kocaeli’de yapılmışları var, gelip görebilirler, onlara buradan yol gösterici ve yardımcı olabilir, örnekleri de gösterebiliriz.