TÜRK KIZILAY KADEF’İ MİSAFİR ETTİ

Kocaeli Ağrı Dernekleri Federasyonu (KADEF) Başkanı Ömer Yıldırım, KADEF yönetim kurulu başkanlar heyeti ile birlikte Dilovası Türk Kızılay şube Başkanı Hemşerileri Sn.Süleyman OK’u makamında ziyaret ettiler.

TÜRK KIZILAY KADEF’İ MİSAFİR ETTİ
TÜRK KIZILAY KADEF’İ MİSAFİR ETTİ COŞKUN KORHAN
Advert

 

Ziyarette şu ifadelere yer veren KADEF Başkanı Ömer Yıldırım, Türkiye’nin en önemli sanayi kenti olan ülkenin milli hasılasına ciddi katkı sunan Dilovası ilçemizde ilçe Türk Kızılay Başkanlığı görevini yapmanız bizler için onur verici bir durumdur. Siz göreve geldiğiniz günden bu yana yaşadığımız ilçemizde Türk Kızılay ‘ının varlığından adeta haberdar olduk. Faaliyetlerde ilçemiz ciddi başarı yakaladığını ifade etti. Başkan Yıldırım Kocaeli Ağrı Dernekleri Federasyonu olarak en büyük hedeflerinin Kocaeli’nde ve Dilovası ilçesinde yaşayan Ağrılılar ve diğer yöre halklarının vatandaşlar ile yerel yönetimler, resmi kurumlar arasında köprü vazifesi görmek ve kültürel harmanlaşma ile birlik beraberlik içerisinde kardeşlik duygusunu canlı tutmak olduğunu vurguladı. Böylesi değerli bir kurum için üzerimize ne düşüyorsa maddi manevi hazır olduklarını beyan etti. Her daim ilçe Kızılay başkanımız ile iletişim halinde olacaklarını ifade etti. Yıldırım sözlerine şöyle devam etti; Bugüne kadar yaptığı projelerle ilgili ilçe Kızılay Başkanı Sn. OK ‘a bilgiler  verirken yapacağı projelerde de istişare halinde olacağını beyan etti.

Yakın bir zaman diliminde KADEF ile KIZILAY’ın ortaklaşa Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı kampanyası yapma kararı alındı. Yapılan ziyarette memnuniyetini dile getiren Dilovası ilçe Türk Kızılay in Başkanı Sn.Süleyman Ok ise şu ifadelere yer verdi; Yaşadığımız ilçede Ülkemizin hemen hemen her vilayetinden vatandaşlarımızın bir arada kardeşçe yaşayan şirin bir ilçedir. Ağrılı hemşerilerimizin nüfusu diğer yöre halklarına göre bir hayli fazla dedi. Ağrılı hemşerimiz diğer yöre halkları gibi ilçemize ciddi anlamda katma değer kattıklarını ifade etti. KADEF Federasyonu başkanı Ömer bey  azimli çalışkan başkanınızın kısa sürede Kocaeli’nde ve Dilovası’nda güzel projelere imza atması sivil toplum kuruluşunun gereğine uygun hareket etmesi bizleri memnun ediyor. Dilovası şirin bir ilçedir. Aile bağlarının güçlü olması bizim çalışma alanımızda kolaylıklar sağlıyor biz göreve geldiğimiz den beri halkımızla iç içe sosyal projelerimiz dahilinde halkımızın tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz halinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Benim de doğduğum medeniyetler şehrinin değerli insanlarına Ömer Yıldırım öncülüğündeki Federasyonumuz da insanlarımıza bir nebze de olsa fayda sağlayacaksam bu bizi mutlu eder. Her daim sorumluk alır insanlarımıza katkı sunmaktan şeref duyacağını ifade etti. Devletimiz ilçemize çok önem vermesi bizi daha da güçlü kılıyor. Sivil toplum kuruluşlarıyla zaman zaman bir araya gelip istişare ediyoruz. Toplumun ortak menfaatleri için mücadele eden siz Kocaeli Ağrılılar Federasyonu başkanını ve bünyesindeki tüm dernek başkanlarını tebrik eder başarılarınızın devamını diliyorum dedi. Hemşerilerini ağırlayan OK Samimi bir aile ortamında gerçekleştirilen toplantıda , KADEF)Kocaeli Ağrı Dernekleri Federasyonu başkanı Ömer YILDIRIM tarafında Dilovası ilçe Türk Kızılay in başkanı hemşerisi Sn. Süleyman Ok’a yönetim kurulu adına hediye taktim edildi.